Dobrý pocit

31. října 2005 v 23:19 | Barja |  Denní drobky
Včera večer jsem měla mizernou náladu. Nic jsem nestíhala a do ničeho se mi nechtělo. Asi tak kolem desáté hodiny, zadrnčel zvonek. Nevšímala jsem si ho, neb jsem nikoho nečekala a dál se otráveně zabývala svými školními záležitostmi. Když mi bylo oznámeno, že je to pro mne, téměř jsem strnula úžasem. V mžiku jsem vyběhla na balkon, abych zjistila, kdo mě tak nutně shání. U vchodových dveří stála moje kamarádka. Trošku se jí třásl hlas.
-Můžeš jít na chvilku dolů?
-Jasně. Chceš něco vzít?
-Kapesníčky...
Seběhla jsem do přízemí a vpustila ji do neosobního, ale teplého prostoru našeho paneláku. V očích se jí leskly slzy. Podala jsem jí balíček s kapesníky a objaly jsme se. Pak začala povídat. Vypadala jako zosobněné neštěstí.
-Jela jsem autem...
Srdce se mi málem zastavilo hrůzou a krve by se ve mne v té chvíli nedořezal. Před očima nejčernější vize. Převrácené pomačkané auto s nehybnými postavami uvnitř. Všude spousta skla a krve... Naštěstí se nic tak vážného nestalo. Akorát měla nervy na pochodu z toho, jak jí otec neustále kecá do řízení a vytýká jí chyby, které sám dělá. Před chvílí to prostě už nevydržela, vystoupila z auta a řekla, že domů dojde radši pěšky. No a protože bydlím při cestě...
Povídaly jsme si asi čtvrt hodiny pod zpomaleným stroboskopem střídavě se rozsvěcujícího a zhasínajícího světla. Ty krátké světlé záblesky mi prozradily, že oči už se jí tolik nelesknou a na tváři se jí zase vynořuje obvyklý úsměv, takže na konci těch patnácti minut jsem se už nemusela bát vypustit ji do tmavého sídliště.
Zároveň s ní odešla i moje pesimistická nálada a já s lehkostí vyběhla schody k bytu. Doma jsem si pak připravila hrnek kakaa a usadila se do křesla. Spolu s neodolatelnou čokoládovou chutí na jazyku jsem si užívala ten nádherný pocit u srdíčka, že tu nejsem zbytečná a že díky mě je někomu, koho mám ráda, aspoň o trochu líp...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama