Nocturno I.

25. října 2005 v 0:37 | Barja |  Co mi vrtá hlavou
Svíčková a svíčky
Tak už jsou tu zase mé oblíbené noční hodiny. A místo toho, abych je trávila spokojeně spící v posteli, mžourám do obrazovky počítače a snažím se přinutit mé, již značně unavené, mozkové záhyby k nějaké aktivitě. Tentokrát dumám, jak napsat zhruba dvoustránkový anglický text na téma jídlo. Už mám skoro dva odstavce, ale najednou, jako by se myšlenky zasekly. Respektive ani ne tak zasekly, jako rozběhly šílenou rychlostí, ale naprosto špatným směrem. Myslím, že všichni dobře víte o čem mluvím...
Začíná to docela nenápadně. Chvíli přemýšlím nad tím, jak se asi řekne anglicky svíčková. Slovník se mi otevírat nechce a tak mě zákonitě napadají ptákoviny typu "candle meat" nebo "meat of candle". A jelikož od slov nemám k obrazů moc daleko, už mi v duchu před očima defilují masové svíčky v celé své kráse. Štíhlá a bledá kuřecí (možno i s grilovanou příchutí), malá a tučná vepřová, kluzká rybí... Další hnutí mé mysli proběhlo ve směru využitelnosti. No představte si to. Už by mohly na věky zmizet malé zbytky svíček. takové ty nedopálené, co se jim utopil knot v v několika posledních kapkách vosku. Princip by byl jednoduchý. Vyber si svíčku dle své chuti, sviť jak dlouho je libo a až zhasne, zbytek sněz:-)
Ale co chudáci vegetariáni? Zvládli by se obejít bez svíček? I v motoru? Nestaly by se hřbitovy novými jídelnami Armády spásy? Musely by být svíčky tepelně upravené, nebo by přišla éra tatarských? A koupili byste si tyto svíčky v Hypernově?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ape | 26. října 2005 v 21:50 | Reagovat

Shoda náhod tomu chtěla, že jediný, co si z maturitní otázky Jídlo pamatuju, je svíčková. Je to roasted beef with a sour cream sauce and czech dumplings. Kdyby něco, klidně se zase zeptej. Jinak co se týče členů, možná tam někde něco bude. ale nevim.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama