Stačí vypnout...

26. října 2005 v 21:45 | Barja |  Denní drobky
Bezmoc. Nejvýstižnější slovo pro situaci, kterou zažívám v poslední době neuvěřitelně často. Vždycky, když potřebuju na netu něco najít, stáhnout, nebo zrovna když klikám na pokračování nesmírně zajímavého článku, tak si tahle milá síť postaví hlavu a v podobě nápisu "server nelze najít" nebo "server je momentálně nedostupný" mi dá najevo, jak jsem oproti ní bezvýznamná, jaké jsem nic oproti vyspělé technice. Obyčejný lidský červ, který má zkrátka na svou úroveň nehorázně přemrštěné požadavky.
Už jsem zkoušela mnoho terapií, jak zaseklý internet přimět ke spolupráci. Lichotila jsem, přemlouvala, nadávala, skládala básně, stavěla oltáře, přinášela obětiny... Nic nepomohlo. Síť byla (a stále ve většině případů je) neoblomná. Ale přece jen existuje zaručený postup, který zatím nikdy nezklamal. Jeho nepostradatelnou součástí je malé šedé čtvercové tlačítko s černým křížkem, umístěné v pravém horním rohu obrazovky monitoru. Jistě už víte co mám na mysli. Vypnutí. Jednu ze stále menšící se zásoby věcí, které má člověk ještě pod svou téměř plnou kontrolou. Pravda, většinou se nedočkáte kýženého výsledku vašeho původního hledání, ale za ten pocit, že vy jste přemohli techniku, a ne technika vás, to zcela určitě stojí.
Pokaždé, když mi permoníci ve službách Bezmoci zuřivě zevnitř otloukají hlavu, je pro mě možnost Vypnout stejně důležitá jako kostka cukru pro člověka v hypoglykemickém šoku. Jediné, co mě trápí je, že už dlouhou řadu dní marně pátrám po tom, kde mají ten malý nenápadný černý křížek ukrytí nepříjemní lidé, které potkávám. Neporadíte mi?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 zuza | Web | 27. října 2005 v 13:51 | Reagovat

v uších. mají ho v uších a následně v hlavě. ale je to těžké a sama to neumím vypnout. mělo by stačit ve správné situaci použít tu správnou kombinaci slov a tím paralyzovat nepříjemné individum. ale mnohdy je to to nejtěžší co v dané chvíli jde udělat. já na ten křížek u těchhle lidí ještě nedosáhnu a tak raději utíkám

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama