Klid před bouří

17. února 2006 v 1:01 | Barja |  Co mi vrtá hlavou
V příštích měsících mě čeká několik poměrně důležitých událostí a změn v životě. Zda dopadnou dobře nebo špatně, záleží jen a jen na mě. Mé pocity se momentálně pohybují po jakési sinusoidě. Chvíli vítěz, chvíli poražený. Momentálně ale jsem v jakémsi klidu. Ten nastává na kratičký okamžik, když pomyslná křivka křižuje osu.

Není to klid v pravém slova smyslu. Vyrovnaný, příjemný,... zkrátka klidný. Je to klid před bouří. Nikdy nevíte, kdy přesně zahřmí první hrom nebo uhodí první blesk. Víte, že to bude brzy, ale ta nejistota... V dnešní době je vše přesně načasované. V tolik začínají zprávy, v tolik jezdí autobus, v tolik máme schůzku. Proto ten neklid a nervozita, když si najednou musíme přiznat, že ne vše se odehrává v časovém rozvrhu, který jsme si naplánovali.
Napětí, očekávání, brnění v prstech a pomyslné dusno nás provázejí jako neviditelné stíny, osobní stráž Paní bouře. Vedou nás se zavázanýma očima. Neviditelní, ale neodbytní. Když je nám pak konečně povoleno onu pásku z očí sundat, pocit úlevy zdaleka převyšuje úlek ze samotné konfrontace s hrozivou skutečností.
Pocit bytí součástí onoho "neklidného klidu" se nedá definovat jako kladný nebo záporný. Alespoň v mém případě balancuje přesně na rozhraní a "uvažuje", na které straně ho čeká bezpečnější přístav. Nevidí za roh a intuitivně se snaží rozhodnout. Snad se rozhodne dobře...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ghost | Web | 17. února 2006 v 1:27 | Reagovat

Přeji Ti, abys to zvládla. Pokud to závisí jen na Tobě, máš štěstí. Často v životě člověk přichází k lecčemu jako slepý k houslím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama