Forty shades of green

19. května 2008 v 21:52 |  Denní drobky
Včera v podvečer jsem absolvovala svou tradiční cestu s ČD. Mimo jiné se opět potvrdilo, že EC vlaky nejezdí včas. Při každém z posledních 4 pokusů, které jsem absolvovala, se na nádražní tabuli v okýnku označujícím zpoždění zaskvěla minimálně dvacítka. Cesta sama ale byla velmi příjemná, v kupé mi dělali spolucestující mladý pár a dvě cizinky, asi tak ve věku matky a dcery. Nemohu ale ale s určitostí řící, jaké byly národnosti. Ačkoliv němčinu aktivně ovládám někde na úrovni [ja, nain, bitte, danke] myslím si, že ji mé neškolené ucho dokáže rozpoznat a jazyk, kterým mluvily, obvyklou "němečnost" postrádal.
To ovšem není příliš podstatné. Důležitou se pro mě stala jejich gestikulace. Co chvíli jsem totiž periferním viděním zaznamenala, že si navzájem ukazují něco z okna. Má zvědavá nátura mi samozřejmě nedala, takže místo poznámkám z přednášek jsem větší pozornost věnovala okolí. Ale nelitovala jsem.
Z loňské cesty po Irsku jsem si jako suvenýr dovezla tričko s potiskem spousty zelených trojlístků a nápisem oznamujícím, že na tomto krásném ostrově lze nalézt čtyřicet odstínů zelené. Během včerejší cesty jsem ale nabyla dojmu, že minimálně stejně velké množství odstínů mají lesy a louky v okolí trati mezi Brandýsem nad Orlicí a Českou Třebovou. Takže až pojedete kolem, nezapomeňte se taky podívat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama