Horečka sobotní noci

28. května 2008 v 23:54 |  Denní drobky
Když mi začalo být jasné, že v zájmu zachování mého svědomí v klidu opravdu nebudu moct o víkendu odjet z města, plán B byl nasnadě. Už nějakou dobu na mě z většiny plakátovacích ploch útočila oznámení, že v sobotu se koná Muzejní noc. Celý víkend v kuse se stejně učit nezvládnu, takže se aspoň vyrazím trochu zkulturnit.
Prostudovala jsem program a za svůj cíl zvolila Etnografický ústav na Kobližné, kolem kterého téměř každý den procházím, ale dovnitř jsem ještě nevstoupila a pak věž Staré radnice, která je, tuším, běžně nepřístupná. Nechtělo se mi courat samotné a tak jsem po několika smskách zamířila na sraz na Moravák, abych zjistila, že kamarádka se svou spolubydlící už na radniční věži byla a do Etnografického ústavu se jí nechce kvůli frontě. Takže jsme spolu došly akorát na Svoboďák a zase se rodělily s příslibem pozdějšího setkání.
Líbilo se mi, jak bylo město živé v dobu, kdy ulicemi běžně prochází pár lidí. Užívala jsem si ten ruch a přitom pátrala očima po známých tvářích. Nikde nikdo. Ale to se mělo změnit. Před Starou radnicí jsem potkala kamarádku, která je normálně v růběhu roku prakticky nezastihnutelná, takže jsem se samozřejmě chopila šance a zbytek večera strávila s ní a s jejími dvěma společnicemi.
Nakonec jsem tedy nedosáhla ani jedné z plánovaných atrakcí, ale zato jsem konečně vylezla na věže na Petrově. Ty mě, upřímně, velmi zklamaly, protože jsem čekala přístup až k ochozům, ale zatím nás pustily jen na dva balkónky o dobrých dvacet metrů níž. Ovšem třičtvrtěhodinový pokec s kámoškou během !výstupu! a úžasný pohled na lidmi obsypané schodiště měly něco do sebe stejně jako následující varhanní koncert.
Druhou půlku večera jsem strávila na Špilasu. Ten mě naopak nadchnul, protože večerní tma a osvětlení mu přidaly opravdu hodně. A na závěr fireshow při které jeden z účinkujících (Cirkus LeGrando) skákal na jednokolce přes zapálené "švihadlo". Parádní tečka za parádním večerem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama