Festivalová pohoda

30. června 2008 v 23:52 |  Zpětník
Semestr je víceméně úspěšně za mnou a já se ve čtvrtek s asi 35 kily v batohu a v tašce přesunula konečně domů. A začala jsem si užívat tam, kde mi to jde v posledních několika letech nejlíp. Na festivalu Divadlo evropských regionů. Následuje tedy takový malý souhrn a zhodnocení toho, co jsem viděla a zažila.

Pátek:
BEST OFF - Krátké a úderné divadlo Liberec - Sled různých scének částečně provázaných s osudy "partnerky" písničkáře Honzy Nedvěda. Úvod byl až příliš ukecaný, ale některé scénky povedené (krátká a dlouhá verze rozhovoru otce se synem o tom kam jde a jejich rozdílné výsledky či drogový večerníček o Krakonošovi). Jiné výrazně slabší (např. kouzelníkovo vystoupení). Hezkou pointou na závěr bylo playbackové přezpívání textu Nedvědova Valčíčku na notoricky známou melodii od Queen, samozřejmě s patřičnými gesty (totéž jsem viděla zhruba před 2 lety v podání skupiny Jarret na jednom folkovém festivalu, takže jsem nebyla ohromena prvním dojmem). Celkový dojem spíše kladný.
SKOPCI NA PORÁŽKU aneb LÁSKY PLNÉ ROŠÁDY - Mrsťa Prsťa Kouřim - Představení jsem si vybrala, zejména kvůli tomu, že předlohou byly povídky Roalda Dahla, které jsem kdysi četla a které mě zaujaly. Času stráveného v hledišti jsem opravdu nelitovala. Nejen kvůli tomu, že jsem v jedné z hrdinek rozeznala svou spolužačku, ale kvůli pěknému provedení, nasazení všech zúčastněných a skvělým nápadům. Ztvárnění sexuálního stylu skrze hudbu a posléze i tanec - na straně jedné rokenrol a na druhé klasika a balet opravdu stály za to. Nejen použití hudby ale i výsledný dojem hodnotím na jedničku.
Po představeních jsem před divadlem potkala kamaráda, který dělá kulisáka v jednom nejmenovaném ale docela známém divadle, s dalšími členy technického zázemí a prožila s nimi asi nejpříjemnější večer a noc. Hraní frisbee v Žižkových sadech ve 3 ráno a následný jam dvou trumpetistů a jednoho saxofonisty u pomníku (na kterém se výborným způsobem odrážel saxofonistův stín, škoda že jsem neměla foťák:) byly výbornou tečkou.
Sobota:
DÁMSKÁ ŠATNA - Divadlo Bez odezvy Liberec - Neměla jsem možnost vidět zpracování Goldflamovy hry v podání Klicperova divadla, tak jsem přivítala možnost shlédnout ji aspoň takto. Herečky si své party vysloveně užívaly a já si užívala představení. Líbilo se mi to, ale podruhé bych to vidět nemusela.
POKER BEZ ESA - Divadelní společnost Křoví Mníšek pod Brdy - Tak tohle mne opravdu příliš neoslovilo. Představení s celkem dobrými výkony a to jak hereckými tak i pěveckými mě obsahově (dobrovolné tuláctví či bezdomovectví, s určitým filozofickým či politickým podtextem) opravdu nevyhovovalo a tak skoro lituji, že jsem neodešla. Pozitivem byly vlastní písně.
YELLOW SISTERS - koncert na Letní scéně mě opravdu dostal a považuji ho za jeden z mých nejsilnějších letošních zážitků. Yellow sisters už jsem slyšela a viděla na nahrávkách, ale koncert naživo mě dostal. Úžasná energie a nasazení bylo evidentní a dost jsem si užila i možnost zazpívat si s nimi spolu s dalšími posluchači, kdy jsem takto vyráběli "pozadí" do kterého Sisters improvizovaly. Asi nejvíc mě zaujala skladba Oceán a pak Tubab. Nezměnil se můj názor na Antonii, o které jsem už z dvd měla pocit takového až strojeného nadšení. Její nepřirozeně otevřené oči mi to naživo opravdu podtrhly. Výsledný dojem přesto za 1*
Neděle:
POTOPA - P.U.D. Průšovo umělecké. úchylné divadlo Brno - tak na toto představení jsem šla čistě z toho důvodu, že část souboru pravidelně potkávám u nás na fakultě a jeden z herců mě i učil:-) Jelikož už jsem byla z dřívějška varovaná, že to je "prostě divný", byla jsem celkově příjemně potěšena. Některé grimasy a hlášky byly opravdu skvělé.
LACO DECZI & CELULA NEW YORK - koncert prosulého jazzmena byl událostí i pro neposluchače jazzu, jako jsem já. Sice jsem stála zezadu pódia, ale sledovat klávesákovy ruce bylo opravduzážitkem.
TAKOVÍ NORMÁLNÍ NAVIJÁCI - D.I.S.HARMONIE Praha - Kdybych věděla, že je to fakt skoro čistá improvizace, asi bych na to nešla. Hledat v představení smysl opravdu nemělo cenu. Na druhou stranu bylo vidět, že aktéři jsou sehraní a využívají i sebemenších "nahrávek" a tak nikde nic nedrhlo. Některé momenty stály za to (krokodýlí synek, tma) ale není to můj styl.
Večer jsem strávila ve společnosti bývalé spolužačky a jejích kamarádů, takže opět pohoda, i když s pátkem se to srovnat nedalo. Jelikož pondělní nabídka open air programu byla dost omezená a nezaujala mě, skončil pro mě letošní festival dámskou procházkou k nám na sídliště z neděle na pondělí ve 2 ráno (taky fajn:-). Počasí bylo skvělé (středečnímu slejváku jsem se vyhnula), takže mi nezbývá než se těšit na příště a přát si alespoň podobný průběh jako letos.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 RV | 21. července 2008 v 16:25 | Reagovat

Učitel zdraví a děkuje za účast. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama