Září 2009

Gabreta aneb jak to bylo doopravdy IX.

30. září 2009 v 12:00 Zpětník
Neděle - den sedmý

Po snídani si účastníci vyměňují identity a prožívají tak pár hodin v imaginární cizí kůži. Některým sedne, jiným vůbec, ale takový je život. Následně si zkouší aktivity, které už zažili i některé nové. Protože jsme jako orgové u všech programů nebyli, dohadujeme se, že my se měnit nebudem. Opět se vrhám na fotky. Děcka se mezitím "vrací" do svých těl a hrají pexeso s vlastními portréty.

Gabreta aneb jak to bylo doopravdy VIII.

25. září 2009 v 14:00 Zpětník
Sobota - den šestý

Budíček se opět posouvá. Dnes ho mám já a uvádím si mé oblíbené čmeláčky. Účastníci tak vstávají za nekonečného opakování: "Sosáčkama sosáme, bez přestání to samé..." A vzápětí po ukázce sosání v režii namaskovaného Finna a Čmeldy sami začínají přenášet lentilky na brčkách. Úžasná podívaná:-)

Gabreta aneb jak to bylo doopravdy VII.

20. září 2009 v 13:00 Zpětník
Pátek - den pátý

Vzhledem k účastnické i organizátorské potřebě spánku a regenerace budíček o pár hodin posouváme a tak se snídaně dá nazývat spíše dopolední svačinou, ne-li téměř obědem. A pak nastává má chvíle z nejobávanějších. Zpětná vazba na včerejšek. Nakonec se horor nekoná, zaznělo to, co zaznít mělo a minimálně pro některé bylo Woodoo opravdu silný zážitek:-)

Gabreta aneb jak to bylo doopravdy VI.

15. září 2009 v 15:00 Zpětník
Čtvrtek - den čtvrtý

Zatímco Ivča začíná dnešní program dramatikou, míříme se Čmeldou vyznačit okruh na depo. Fáborky trháme ze včerejších barevných šerp tanečníků a mimo jiné taky zkoušíme jak fungují vysílačky, aby nás večer při woodoo nic nepřekvapilo. Po návratu na chalupu pobíráme všechny potřebné rekvizity - dobře, většinu z nich pomáhají nést účastníci - a já vyrážím s kanystrem napřed nabrat vodu, která se v následujících hodinách bude víc než hodit. Kus za kýčovitou chalupou už těch dost kilo vody moje ramena nedávají a tak zkouším způsob indických venkovanek a přemisťuji kanystr na hlavu. Chvíli to jde, ale pak se nad mým mučednickým výrazem smiluje Čmelda a těch asi pětadvacet kilo si s úsměvem přebírá. Následujících deset minut mám nevím proč pocit, jako by se mě cosi snažilo plnou silou zatlačit do země.

Gabreta aneb jak to bylo doopravdy V.

10. září 2009 v 17:00 Zpětník
Středa - den třetí

První program dnešního dne je opět můj. A opět se výtvarničí - vyrábíme gabreťácká trička. Rychlost vystřihování šablon děcka krásně rozházela, takže si ani příliš nepřekážejí u barev. V duchu děkuju Tinwimu, který z pozice hospodáře zatrhnul nákup triček pro všechny. Jednak by to bylo finančně a organizačně náročné a druhak by si účastníci prostě neužili tu jejich výrobu. A do třetice by to všichni měli uniformně stejné, zatímco teď si to každý patlá k obrazu svému. Až na ten časový skluz si můžu poklepat na rameno:-)


Gabreta aneb jak to bylo doopravdy IV.

5. září 2009 v 20:00 Zpětník
Úterý - den druhý

Budí mě hlasitý a poměrně falešný zpěv. Jojo, budíčky naživo s kytarou mají něco do sebe. Snídani ignoruju, protože ještě narychlo přepisuju do počítače a tisknu odpovědi z dotazníku od Peti a Terky, od kterých chyběly. Úvod o prvním dojmu a pak už přidělování rozstříhaných odpovědí tomu, komu by podle darujícího nejvíce sedly. Opět následuje uvedení na pravou míru, ke kterému přidávám ještě povinnost odpovědět na otázku "V čem jsem dobrý/Co je na mě zajímavé", kterou většina lidí v dotazníčku odbyla něčím typu "to ať posoudí ostatní." Pak rozdávám fotky, obálky a nerozstříhané odpovědi z dotazníků a vzniká interní pošta. Kromě toho že fotky stěnu pěkně oživují, umožňují i snazší zapamatování jmen. První program za mnou. Pohoda.