Gabreta aneb jak to bylo doopravdy VII.

20. září 2009 v 13:00 |  Zpětník
Pátek - den pátý

Vzhledem k účastnické i organizátorské potřebě spánku a regenerace budíček o pár hodin posouváme a tak se snídaně dá nazývat spíše dopolední svačinou, ne-li téměř obědem. A pak nastává má chvíle z nejobávanějších. Zpětná vazba na včerejšek. Nakonec se horor nekoná, zaznělo to, co zaznít mělo a minimálně pro některé bylo Woodoo opravdu silný zážitek:-)


Následně měníme hrad ve výcvikový prostor bezdomovců, tzv. homeless academy, kterou si, myslím, velmi užívají jak žáci, tak jejich školitelé. Poskakující líska na provázku, štafetové plivání na dálku nebo nadávací okruh nevyvádějí příliš z míry ani průběžně korzující turisty. Pro vítěze je stylově pivo a i když nealko, někteří pánové (zvláště ti, kteří nepatří k vítězné skupině) si zavdat neodmítnou a olizují se až za ušima. Zasloužený úspěch sklízí i Nomis s Alicí, kteří k obědu servírují bůček, a pro vegetariány a nebůčkariány zase pohankovou sekanou. Mňam.

Po obědě si pod vedením Tinwiho píšeme, jak si myslíme, že nás vnímají ostatní a následně si to ověřujeme skrze psaní na papíry zádech. Zcela nepřekvapivě je většina reakcí spíše pozitivního rázu. Sluníčková atmosféra stále panuje, asi je těžší psát negativní věci někomu, koho znáte jen pár dní.

Potom jdou účastníci programově promazat mobil, ale jak jsem se později z doslechu dozvěděla, celý program daleko víc vzal zúčastněné orgy. Já mezitím beru batoh, nůžky a Čmeldu a snad podesáté a tentokrát opravdu naposled jdeme projít Woodoo a sebrat překážky nebo jejich zbytky. Čmelda si odvážně prolézá "mravenčími" paprsky zatímco já se psychicky chystám na vstup do tohoto biologicky nebezpečného území. Ano, opět mám inteligentně sandály naboso. O spoustu bince v batohu těžší a mravenčích kousanců bohatší následně vyrážíme zpět.

Za chalupou sebou plácneme do trávy a s pohledem upřeným na nebe (dobře, přiznávám, já s pohledem upřeným i do foťáku) strávíme následující minuty (časové určení je velmi relativní) příjemným rozhovorem s celkem vtipným koncem (sorry Čmeldo, já byla opravdu bytostně přesvědčená, žes to byla ty, v tom Slonovi:-). A opět ten pocit. Letos už podruhé. Takhle si maluju léto…

Zatímco my dvě si hovíme a vybíráme zaslouženou chvilku odpočinku, účastníci připravují dřevo na večerní oheň. A to ještě netuší, že minimálně kluci si oheň z půlky neužijí, protože na simulované rande půjdou kvůli nedostatku pánského osazenstva hned dvakrát. Ale to předbíhám... Scénka rozhovoru Ondřeje a Marušky na první schůzce s nesmírně vtipnými komentáři jejich altereg v zádech sklízí zasloužený úspěch a potvrzuje, že muži a ženy jsou opravdu dva různé živočišné druhy. Pak už se jednotlivé dvojice postupně vytrácí a navrací a vytrácí a navrací. Já si mezitím likviduju prsty o struny na kytaře, když poprvé až poněkolikáté přehrávám oblíbené písně děcek z gabretího zpěvníčku.

Příjemné posezení na hradě rozpouštíme kolem jedné hodiny po půlnoci. Účastníci jsi jdou v klidu a nic netušíc lehnout, zatímco my protíráme oči, házíme do sebe všelijaké životabudiče a jdeme opět na hrad, tentokrát chystat noční hru. Rozmístit svíčky a pochodně, úryvky textů i vepřové srdce do výklenku trvá snad celou věčnost, zato maskování nás (tj. zabalení do hadrů a napatlání tlustou vrstvou kdovíjakého krému) je celkem dílem okamžiku. Chuťovka. Jen si nesahat na obličej. Většina orgů má roli nedůtklivých zombií a musím přiznat, že někteří z nás ten malátný stav na pomezí života a smrti ani hrát nemusí. Konkrétně z Tinwiho běhá mráz po zádech úplně všem. Jeho nepříčetný výraz i pohyby jsou bohužel více než reálné.

Hráči systém pochopí celkem brzy, ale i tak mi v ruce shoří prakticky jedna celá a půl další svíčky, než celá banda hrad zase opustí. Právě včas. Začíná svítat a hrát noční hru za světla není úplně to pravé ořechové. Už s východem slunce balíme co se dá a ploužíme se zpátky na chalupu. Strhané rysy a šílený svit v očích mizí až s pohledem na spacák. Za pár sekund už nevím o světě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama