Davová samota

8. listopadu 2009 v 23:19 |  Co mi vrtá hlavou
Aneb když máte chuť se vypovídat, nejlepším řešením je plyšový medvěd. Narozdíl od mobilu mu nedojde baterka a narozdíl od lidí se vejde do batohu a vždycky na vás bude mít čas ve chvíli, kdy je to opravdu potřeba:-)


Nedávno jsem někde četla docela zajímavý článek o pozitivech i negativech našeho "virtuálního" věku. Jedním ze závěrů (i když nepříliš překvapivých) bylo, že ačkoliv jsou mnozí z nás díky sociálním sítím typu FB spojeni se stovkami svých přátel i "přátel", přesto anebo vlastně právě proto trávíme čím dál víc času u počítače a ne v realitě s reálnými lidmi. Takže jsme sami a zároveň součástí davu.

Pravdou je, že ani u mne nemine den, abych u počítače alespoň na chvíli, a někdy docela na dlouhou chvíli, neskončila (tedy s výjimkou víkendů, kdy jedu na nějakou akci). Začala jsem ovšem uvažovat nad tím, jak moc se výše zmíněný výsledek týká nejen virtuální, ale i hlavně té "opravdové" reality.

Troufám si říct, že mám v současnosti několik desítek lidí - známých, kamarádů i Přátel, se kterými jsem relativně v kontaktu jak virtuálně, tak naživo. A desítky dalších vztahů, které byly a třeba ještě budou. Každý den se pohybuji mimo byt, ať už ve škole nebo po městě a tak dochází i k těm příjemným náhodným setkáním. Jsem v těch "reálných" sítích zkrátka polapená, visím v prostoru na desítkách více či méně silných provazů vedoucích k dalším spolupolapeným. Jsem v davu.

Když se ovšem něco semele a naživo se potřebuju ať už poradit, nebo jen vypovídat, rázem si přijdu jak rampouch na poušti. Zrnek písku okolo je spousta, ovšem další rampouch, který by porozuměl mým zmrzlým záležitostem je na míle daleko. Některá zrnka na sebe sice zvládnou vzít tvar rampouchu, ale podstatu vody vystihnout nedokážou...

Asi proto se s některými myšlenkami či záležitostmi nejsem schopná svěřit kdekomu. Zvláště lidem, u kterých mám dojem, že neznají kontext, tedy mě. A hlavně, jen pár Přátel dokáže s nadhledem vyslechnout, pochopit, utěšit a hlavně - nesoudit. H, těším se na další setkání:-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 krystof | 8. prosince 2015 v 0:20 | Reagovat

hej super! to s tim rampouchem na pousti...skvely prirovnani

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama