Duben 2010

O nečekaném

26. dubna 2010 v 0:59 Denní drobky
Ten víkend stál za to. Ne proto, že by se naplnila má očekávání, ale pro jeden nečekaný a neskutečně silný moment, kdy jsem poprvé zažila, že se někdo z mé prvodojmové škatulky "výrazné nesympatie" dostal na druhý břeh, do přístavu Sympatie.

Dubnová nálada

19. dubna 2010 v 0:39 Denní drobky
Další víkend, další hodiny, další minuty za mnou a já mám pocit, že to bylo jen pár sekund, během kterých jsem nestihla ani polovinu plánovaných úkolů. Ale zato jsem byla na první letošní malinové zmrzlině. A taky jsem udělala pár věcí, který jsem nikdy do tý doby nezkoušela. Nebylo to ve výsledku nijak zvláštní, přesto mi v hlavě zůstal zajímavej pocit. Teď bych akorát potřebovala vypnout centrum potřeby spánku a makat. Třicet dní je nekonečno i nanosekunda zároveň. Už se mi zase začínají zdát divný sny. Míchaj se v nich věci, který chci i nechci, všechny nejistoty i pár výrůstků sebevědomí, cynický masky s americkými úsměvy č.1 až 5. Přes den nepřekonatelné a nerozbitné hradby racionality se v snové říši mění na špatně udržovaný živý plot. Začínám blbnout. Ale obecně bych mohla přitakat onomu "u mě dobrý". Záleží prostě na úhlu pohledu. A pořád mám pocit, že to dokážu.

Byli jsme a budem

8. dubna 2010 v 1:57 Denní drobky
Mám v počítači něco jako černou díru. Jsem přesvědčená, že jsem do něj ukládala spoustu věcí, které mi teď zaboha nejdou dohledat. Třeba zvuk jara, ale to je jiné povídání. Ovšem čas od času mi ta černá díra vyplivne něco zpátky. Asi na znamení, že je mi vděčná za pravidelné dodávky krmiva. Dneska na mě z naskenovaných fotek vykoukl malý člověk, který si z té doby dodneška zachoval možná tak stále stejně tmavé oči, tvar nosu a zvědavost. Z let, kdy byly ty obrázky focené, si nepamatuju vůbec nic. To je celkem přirozené. Spíš mě děsí, kolik dalšího pamětí nezaznamenaného času mezitím proplulo. A propluje. Ale asi to všechno má nějaký smysl. Třeba donutit samu sebe vzít občas do ruky tužku a naškrábat na okraj projetých jízdenek pár poznámek, ze kterých se po čase dá zrekonstruovat alespoň část příběhu...