Nedokončená obloha

18. května 2010 v 22:11 |  Co mi vrtá hlavou
Některé věci se prostě vracejí. Jakoby i ty malé soukromé vesmíry našich myšlenek měli nějaký svůj konec - stěnu, která odrazí zpět vše, co k ní těmi nekonečnými dálkami doputovalo. Nic nemůže být zcela zapomenuto. Každá, byť i ta nejnepatrnější idea bloudí prostorem s nadějí, že něco změní její směr, že se vrátí a opět projde naší hlavou. Bohužel se tato naděje vyplňuje zejména těm myšlenkám, které bychom nejraději nechali spát v černém nedohlednu.


Stály jsme v kuchyni jak tři grácie, co s chutí drbají tu čtvrtou. No drbají... Sdílely jsme své názory a já zjistila, že mé dojmy zas nejsou natolik odlišné. Středem zájmu byla osoba, která mě před určitou dobou zvládla na pár dní solidně rozložit. Už dlouho jsem zase poskládaná nazpět, ale červíček pochybností, který pátral po míře mé viny, neusnul a ani se neodplazil za šťavnatějším jablkem. Do skládačky zapadl další dílek. Dílek, o jehož existenci jsem neměla nejmenší ponětí. Jenže mi z celého obrazu schází ještě pořádný kus oblohy. Netuším, zda se na modrém nebi prohánějí barevní motýli nebo hladoví mrchožrouti. Tahle hádanka asi zůstane nerozluštěná, její autorka šla zas o dům dál.

Takže mi teď zas vrtá hlavou: A neměla v něčem pravdu? Už se k tomu zase dostávám. Jaký je rozdíl mezi nepříjemnou pravdou a pomluvou? V tom, v čí přítomnosti jsou vysloveny? V tom kdo je říká a jakým tónem? Ve svých důsledcích? Kdož jsi bez viny, hoď kamenem. O kusech žhavého uhlí, ale nikdo nic neříkal... I když jsou imaginární, dlouho po nich zůstávají mžitky před očima.

Některé věci se prostě vracejí. Třeba bumerangy by mohly vyprávět...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Oliva | 18. května 2010 v 22:24 | Reagovat

Vrací se to, co má nějaký důvod a smysl. Poprvé, podruhé,... pokolikáté už? Dokud nezapadne poslední dílek. Pro mě je to pozitivní. Věřím totiž, že to důležité se ke mně nakonec dostane, ačkoli to prákrát minu nebo nepochopím :-)
Takže se s tím netrap, bude-li třeba, najde si Tě to jindy. Až bude vhodná chvíle.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama