Červen 2010

A je to!

28. června 2010 v 23:45 Denní drobky
Před nedávnem jsem zažila týden opravdu dobrých zpráv. Nejen, že se povedlo to, co se povést mělo, ale přibyla k tomu i jedna třešnička navíc. Vypadá to, že jsem tu překážku prostě konečně dokázala přeskočit. Takže nekončím, ale zase začínám. Ať se vám daří stejně skvěle jako mě. A jeďte někam na výlet. O víkendu jsem byla po dlouhých letech v Jeseníkách a bylo tam neskutečně krásně.

Úvahy z deště

13. června 2010 v 22:27 Co mi vrtá hlavou
Z otevřeného okna kromě čerstvého vzduchu proudí dovnitř i zvuky kapek odrážejích se z parapetu a já pořád nejsem nervózní. Dva dny a pak to celé začne... Poslední týdny mě donutily přemýšlet. O očekáváních. O lidech. O "dospělých" věcech. Ještě dva roky zpátky jsem nic podobného neřešila, teď mě to leží v hlavě víc, než cokoliv jiného.

Každodenní maličkosti

5. června 2010 v 2:09 Denní drobky
Dělám to znova a znova. Netrávím tím sice celý dny, ale čas od času mě strašně nabije útěk. Ne fyzickej. Vypnu starosti v hlavě a nechám představivost rozběhnout se na plný obrátky. Na pár vteřin nebo minut uletím. Užívám si tak parné římské léto i když za oknem je patnáct stupňů a nefalšovanej středoevropskej déšť. Potkávám se s lidma, který jsem viděla před dlouhými týdny, nebo které jsem ještě nepotkala. Plánuju šílenosti, který v reálu nikdy neuskutečním a nevím jestli z nedostatku odvahy nebo z nutnosti podřídit se společenským normám. Z tohohle důvodu mám ráda filmy. Dostanou mě na místa a do situací, kam bych normálně nedosáhla. Teď mám momentálně sen, že si jednou v noci zatančím na střeše činžáku uprostřed města. A bude mi k tomu odnikud hrát neviditelný kytarista, klavírista a možná i zbytek orchestru...