Úvahy z deště

13. června 2010 v 22:27 |  Co mi vrtá hlavou
Z otevřeného okna kromě čerstvého vzduchu proudí dovnitř i zvuky kapek odrážejích se z parapetu a já pořád nejsem nervózní. Dva dny a pak to celé začne... Poslední týdny mě donutily přemýšlet. O očekáváních. O lidech. O "dospělých" věcech. Ještě dva roky zpátky jsem nic podobného neřešila, teď mě to leží v hlavě víc, než cokoliv jiného.


Všechno může vyjít. A taky nemusí. To se čas od času stává. Přemýšlím, jestli by pro mě byl horší ten pocit, že jsem zklamala sebe, nebo okolí. Dnes mi přišla jedna celkem dobrá zpráva. I díky ní si zatím nepřestávám věřit úplně. Ovšem kromě toho mi dochází, že všechno není zdaleka tak veselé, jak by se mohlo zdát. Hlavou mi často proletí myšlenky na nemožnost uplatnění a pocit neschopnosti.

Uvažuju nad tím, co od sebe očekávám. Co očekávám od druhých a jestli na to mám vlastně nárok. Co můžu nabídnout? Zaujme to někoho? To se uvidí. Zpráva, kterou jsem čekala o tři dny dřív, mi dnes zase pomohla vykopat naději, kterou jsem v pátek pohřbila. Termín dalšího funusu se bude plánovat ve středu...

Včera jsem měla návštěvu. Jako obvykle naplánovanou asi tak půl hodiny dopředu, ale o to víc fajn. Propovídané tři hodiny krásně pročistily hlavu a hlavně ukázaly, že v některých věcech se nehrabu jen já, ale i mě blízcí kamarádi. Čím dál víc mi dochází, jaký je štěstí mít okolo sebe pár těch svých, kterým se můžete pochlubit i s těmi svými pochybnostmi nebo nepříliš úžasnými osobními charakteristikami, na které si čas od času přicházíte a oni vás přesto nezatratí.

A taky, že tyhle vztahy nebývají zadarmo. Člověk vždycky musí něco investovat. Věc z nejdražších bývá nepochybně čas. Čas sednout si k počítači a místo zbytečného surfování napsat osobní mail. Čas zvednout telefon a domluvit si rande u kafe. Čas dojet na návštěvu jen tak pro radost a ne když něco potřebujete.

Nechci se jednou probudit s tím, že už nebudu mít komu psát něco víc, než jen zdvořilostní fráze...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama