Přemýšlet

12. března 2012 v 1:07 |  Co mi vrtá hlavou
Mám za sebou víkend, nad kterým se lze jen mlsně oblíznout. Víkend plný setkání. Setkání s kořeny, setkání s odlišností, setkání s inspirací, setkání vzájemné. A výsledkem je kromě skvělého pocitu i (slušně řečeno) nepořádek v hlavě... Ale stálo to zato a víc takových:-)

Jedno ze setkání... Můj oblíbený noční hovor. Takový, u kterého se prostě zapomíná na únavu i čas, protože se vám po dlouhé době otevírá jiný pohled na věc. Od člověka, který do vás docela vidí, takže si není potřeba na nic hrát, jen hledat cesty k vyjádření. Snaha pochopit a nenechat proklouznout mezi prsty. Opatrné zakořenění myšlenky, která se pak omílá v hlavě spolu s běžnou všednodenností. Ta myšlenka tu navíc není poprvé.

...ale to by přece nebylo fér... čekání... alibismus... není to jen o mě... strach... co je opravdu důležité... ber v úvahu, že nežiješ v pohádce... nemůžu mít všechno... nechci přijít i o to, co mám... racionalita na zabití... na racionálním přístupu není nic divného... ale tohle je nám úplně fuk, podstatné je chtění... vždyť se nic změnit nemusí... nebo může všechno... nechat to vůbec začít... ono to přijde... a co když ne? ... možné překonání vlastních "nikdy" a "kdyby"

Mele se to dohromady, všechno souvisí se vším, tři lidé, pět příběhů a opětovné uvědomění si, že jsem kouskem ze skládačky, která nemá předem dané řešení. Teď to jen provázat s realitou. Ale chci to vůbec? Obtížně hledám slova už v myšlenkách. To chce uležet...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama