Definitivně

21. května 2012 v 23:34 |  Denní drobky
Člověk míní a stres mění. Uklidňující vlna z minulého týdne velmi rychle zmizela, aby uvolnila místo další tsunami napětí. Ještě se mi nestalo, abych půl dne ležela v posteli, neschopná vylézt, viditelně rozklepaná, pocitově na ***. Prostě mi došly síly. A už jsou jasné důsledky. Stávám se expertem v tom, jak si ne/dobrovolně zkomplikovat život. Obhajoba i státnice se odsouvají na leden.


To by samo o sobě nebylo problém. Zajímavé bude spíš to, jak se na ně budu připravovat. Pokud vyjdou plány, což je celkem dost pravděpodobné, jsem od října na deset měsíců mimo republiku. A kromě změny v podobě dobrovolničení na plný úvazek mě tedy čekají večery nad učením. Tomu jsem se chtěla vyhnout, ale co už. Navíc to budu muset zvládnout na první pokus. Za podzim totiž nebudu mít dostatek kreditů na postup do dalšího semestru. Ou jé, další stres... A hlavně: už mě to vážně nebaví.

Přemýšlela jsem, kde se stala chyba. Měla jsem si tehdy a tehdy odpustit díl seriálu nebo procházku venku na odreagování? Na to odreagování, které poslední měsíc moc, vlastně skoro vůbec nefungovalo? Z čeho brát, když už nejsou ani zbytky na dně?

Mám teď nesmírně ambivalentní pocit. Na jednu stranu úleva, že už je to za mnou, před sebou jen dvě zkoušky, které prostě nějak vyjdou (musí). Na druhé straně lítost a vztek, že i když jsem o tom mluvila celý rok, jak to zvládnu, tak jsem to stejně nebyla schopná dotáhnout do konce. Aspoň do takového, abych mohla k části státnic a měla tak v lednu větší klid v duši. Zklamání z toho, až se podívám našim a dalším lidem do očí.

Já vím, že ve skutečnosti nejde o život, spousta lidí okolo prodlužuje. Jenže jsem si před dvěma lety slíbila, že se tomu vyhnu. A i když to bylo z o trochu jiných důvodů než tehdy, nedokázala jsem to. Ještě pořád s tím nejsem srovnaná. Vlastně je mi momentálně ze sebe dost na zvracení...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 David | E-mail | 28. května 2012 v 9:41 | Reagovat

Nějak nevím co bych napsal. Snad jen: držím palce, aby bylo líp ...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama